Plastikinių langų ir durų priežiūra
Langus ir duris veikia aplinka. Langai ir duris pagaminti iš PVC ar aliuminio yra labai atsparūs aplinkos poveikiams, tačiau juos reikia tinkamai prižiūrėti. Prieš pradedant naudoti langus ar duris, nuo jų paviršių būtina pašalinti visus birius nešvarumus, dulkes, patikrinti jų varstymo, užrakinimo, bei sandarinimo sistemų funkcionavimą. Langų ir durų rėmus rekomenduojama išvalyti 2 kartus per metus, apkaustus rekomenduojama sutepti alyva kartą per metus.
Plastikinių langų guminės tarpinės pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tačiau laikui bėgant ir jos sensta. Norėdami pratęsti jų eksploatacijos laiką, tai yra, išsaugoti elastingumą ir sugebėjimą sulaikyti bet kokius skersvėjus ir lietų, turėtumėte vieną ar du kartus per metus nuvalyti nuo jų purvą ir sutepti specialiomis priemonėmis. Paviršiaus apdorojimui naudokite gerai drėgmę sugeriantį audinį. Rūpinantis jomis, jūsų langų tarpinės ilgai išliks elastingos ir nepralaidžios vandeniui. Juodos sintetinio kaučiuko tarpinės negali kontaktuoti su koncentruotais valikliais ar aliejinėmis substancijomis.
Vėdinimas
Plastikiniai langai pasižymi geru sandarumu. Jeigu patalpose nėra geros ventiliacijos, sumažėja oro cirkuliacija, tuomet ant stiklo paketo gali atsirasti kondensatas. Dėl drėgmės pertekliaus, patalpoje ant langų kaupiasi kondensatas, to pasekoje formuojasi pelėsis. Šios priemonės turėtų jums padėti išvengti drėgmės kaupimosi patalpose ir užkirsti kelią jos sukeliamoms neigiamoms pasekmėms:
- kiekvieną patalpą vėdinkite 3-4 kartus per dieną po 15 min. ir kiekvieną rytą 20-30 min. (ypač miegamąjį).
- vėdinant langai turi būti ne atversti, o kuo plačiau atverti, nes, atvėrus langus, patalpos geriau išvėdinamos.
- neleiskite, kad patalpos temperatūra nukristų žemiau + 15 C.
Plastikiniai langai išsiskiria dideliu visų jungčių sandarumu ir užverti praleidžia labai mažai oro. Taigi patalpose kaupiasi drėgmė, ji koncentruojasi šalčiausiose atitveriamųjų konstrukcijų vietose: ant stiklo paketų kaip lašeliai ar kondensatas, o esant dideliems šalčiams – išilgai aliumininio rėmelio kaip ledukas. Siekiant to išvengti būtina mažinti drėgmę patalpoje – reguliariai ją vėdinti arba įsirengti vėdinimo sistemą ar kondicionierių. Patalpoje bus maloniausia, jei jos santykinė drėgmė neviršys 30 proc. Norėdami, kad ant stiklų vidinio paviršiaus nesikauptų drėgmė, neuždenkite jų, kad juos pasiektų nuo radiatoriaus kylantis šilto oro srautas.
Lango varstymo padėtys
Atvertimo padėtis: lango rankenėlę reikia pasukti iš apačios į viršų 180 laipsnių kampu ir atversti; Atidarymo padėtis: lango rankenėlę reikia pasukti iš apačios į viršų 90 laipsnių kampu ir atidaryti; Uždarymo padėtis: lango rankenėlę reikia pilnai pasukti iš viršaus žemyn ir uždaryti; Mikro ventiliacijos padėtis: lango rankenėlę reikia pasukti nuo apačios į viršų 135 laipsnių kampu.
Saugaus naudojimo instrukcija
Papildomai neapkrauti varčios; Neprispausti varčios prie angokraščio; Nedėti daiktų tarp varčios ir staktos; Nesukinėti rankenos, kai atidarytas langas; Pučiant stipriam vėjui, nepalikti atidarytų langų.
Valymas
PVC langai valomi vandeniu arba buitinėmis valymo priemonėmis. PVC langams valyti nenaudokite abrazyvinių bei nitro valiklių, benzolo, nes jie gali pažeisti gaminių paviršių; Nenaudokite priemonių, kurios gali pažeisti apkaustų antikorozinį sluoksnį; Plastikinius profilius galima valyti priemonėmis: Ajax, Calgonit, Dor, Fewa, General, Meister Proper, Persil, Plexiklar, Plexipol, Pril, Rei, amoniako spiritas, vanduo su muilu, vanduo su soda, grynas benzinas bei kiti. Yra ir specialūs plastikinių langų valikliai, kurių galite įsigyti pas langų gamintojus, pardavėjus arba statybinių prekių ir kt. centruose. Stiklo paketams tinka visos stiklų priežiūros priemonės.
Pastaba
Apsauginė plėvelė turi būti nuimta iš karto, po gaminių sumontavimo. Statybų ir remonto metu gaminius ir jų apkaustus reikia saugoti nuo statybinių dulkių ir tinko.